Veelgestelde vragen over de aanpassing in uw betaalplatform
Welkom op het nieuwe Bancontact- en Wero-betaalplatform. Heeft u nog vragen of merkt u een probleem op? Op deze pagina helpen we u graag verder.
Handelaarsportaal
Ik ondervind problemen bij het exporteren van mijn transactiehistoriek.
Er zijn momenteel enkele bekende problemen met de transactie-export: de export is soms leeg, komt niet altijd aan op uw e-mailadres, of geeft de datums weer in het formaat MM/DD/JJJJ. Wij zijn op de hoogte van deze situatie en doen ons uiterste best om deze zo snel mogelijk op te lossen.
Wanneer u de transactiehistoriek exporteert, kan het tot 30 minuten duren voordat u deze per e-mail ontvangt. Heeft u de e-mail na 30 minuten nog niet ontvangen, gelieve dan nog 20 minuten extra te wachten voordat u contact opneemt met ons Support-team. Indien u de transactiehistoriek dringend nodig heeft, gelieve contact op te nemen via info@payconiq.be.
Wat zijn mijn inloggegevens voor het Handelaarsportaal?
Om in te loggen op het Handelaarsportaal, surf naar merchant-portal.bancontact.net en volg de volgende stappen:
- Klik op ‘Wachtwoord vergeten’.
- Uontvangt van ons een e-mail om uw wachtwoord in te stellen.
- Klik op de link in de e-mail en bepaal uw wachtwoord. U kan nu inloggen op het Handelaarsportaal.
Loopt er toch iets mis? Neem contact op met ons Support-team via het contactformulier.
Ik kan de naam van de betaler niet meer zien in mijn transactieoverzicht.
Of de naam van de betaler in uw transactieoverzicht wordt weergegeven, hangt af van uw bank. We hebben contact opgenomen met de banken en zij zijn op de hoogte van de situatie.
Als u hierover nog vragen heeft, neem dan rechtstreeks contact op met uw bank.
Ik zie een onbekende gebruiker in mijn handelaarsaccount.
U ziet mogelijk een persoon staan die u niet kent in de lijst van gebruikers in uw Handelaarsportaal. Dit is normaal. Ons Support-team is momenteel bezig met het oplossen van problemen en het controleren van de gegevens en de werking binnen het Handelaarsportaal om te verzekeren dat alles goed loopt. Hierdoor kan het zijn dat u een van onze teamleden als gebruiker in uw handelaarsaccount ziet staan. U kunt deze teamleden herkennen aan de gebruikte e-mailadressen: deze eindigen op @bancontactpayconiq.com of @payconiq.be. Dit lid heeft toegang tot uw account voor uitsluitend onderhouds- en controle doeleinden.
Ik kan geen gestructureerde mededeling zien bij mijn inkomende transacties.
Er zijn momenteel technische problemen met de weergave van de gestructureerde mededelingen in het Handelaarsportaal. Ons team werkt eraan om dit probleem zo snel mogelijk op te lossen, zodat de gestructureerde mededelingen binnenkort weer zichtbaar zijn. Onze excuses voor het ongemak.
Betalingen en transacties
Mijn transacties worden uitbetaald door ‘SEGREGATED ACCOUNT’. Wat is dit?
Voorheen werden uw dagelijkse transacties uitbetaald onder de naam “BANCONTACT PAYCONIQ COMPANY”. Nu ziet u mogelijk “SEGREGATED ACCOUNT” als naam van de betaler. De “SEGREGATED ACCOUNT” is een vertrouwde bankrekening van Bancontact Payconiq Company.
We begrijpen dat dit verwarrend kan zijn en onderzoeken momenteel hoe we deze wijziging zo snel mogelijk kunnen terugdraaien.
Ik kan mijn individuele transacties en de naam van de betaler niet meer zien in mijn bankapp.
Begin mei 2025 werd aangekondigd dat de uitbetaling van uw dagelijkse transacties gegroepeerd zouden worden uitgevoerd. Bij gegroepeerde betalingen worden alle succesvolle Payconiq-transacties van dezelfde werkdag gecombineerd en de volgende dag vóór 9.00 uur als één bedrag op uw bankrekening gestort *.
Op dat moment was het mogelijk om om technische of specifieke redenen tijdelijk af te zien van deze wijziging. Met de stopzetting van het Payconiq-platform worden nu echter alle transacties van dezelfde werkdag gegroepeerd.
U kunt nog steeds een gedetailleerd overzicht van alle individuele transacties voor uw bedrijf bekijken in het Handelaarsportaal.
* Let op: het totale gegroepeerde bedrag wordt overgemaakt naar uw bankrekening, maar de verwerkingstijd van de overschrijving kan variëren, afhankelijk van uw bank.
Ik ondervind problemen bij het exporteren van mijn transactiehistoriek.
Er zijn momenteel enkele bekende problemen met de transactie-export: de export is soms leeg, komt niet altijd aan op uw e-mailadres, of geeft de datums weer in het formaat MM/DD/JJJJ. Wij zijn op de hoogte van deze situatie en doen ons uiterste best om deze zo snel mogelijk op te lossen.
Wanneer u de transactiehistoriek exporteert, kan het tot 30 minuten duren voordat u deze per e-mail ontvangt. Heeft u de e-mail na 30 minuten nog niet ontvangen, gelieve dan nog 20 minuten extra te wachten voordat u contact opneemt met ons Support-team. Indien u de transactiehistoriek dringend nodig heeft, gelieve contact op te nemen via info@payconiq.be.
Wanneer een klant mijn QR-code scant, wordt de legale naam weergegeven in plaats van de winkelnaam.
Dit is een kleine aanpassing die is doorgevoerd bij de recente update van uw systeem. We begrijpen dat dit niet in alle situaties ideaal kan zijn en stellen uw begrip zeer op prijs.
Ik kan geen gestructureerde mededeling zien bij mijn inkomende transacties.
Er zijn momenteel technische problemen met de weergave van de gestructureerde mededelingen in het Handelaarsportaal. Ons team werkt eraan om dit probleem zo snel mogelijk op te lossen, zodat de gestructureerde mededelingen binnenkort weer zichtbaar zijn. Onze excuses voor het ongemak.
Ik kan via mijn betaaloplossing geen transacties meer ontvangen.
Als u de Payconiq-integratie in het verleden zelf heeft uitgevoerd, gelieve onderstaande punten te controleren om na te gaan of er iets is misgelopen.
Heeft u voor de integratie samengewerkt met een externe integrator? Neem dan rechtstreeks contact op met uw integrator en deel onderstaande informatie met hen, zodat zij kunnen nakijken of er nog aanpassingen nodig zijn om ervoor te zorgen dat uw systeem transacties correct kan aanvaarden.
- Werd de juiste nieuwe endpoint-URL gebruikt? Kijk goed na of https://merchant.api.bancontact.net werd gebruikt. Voor meer informatie over de URL(s) die van toepassing zijn op uw product, gelieve de documentatie en richtlijnen op het ontwikkelaarsportaal te raadplegen: https://docs.payconiq.be.
- Zorg ervoor dat uw API-sleutel in de productie-omgeving werd aangepast.
- Om uw bestaande API-sleutel te bekijken, log in op uw Handelaarsportaal (https://merchant-portal.bancontact.net).
- Als u een vraag heeft over uw API-sleutel, neem dan contact op met info@payconiq.be.
Let op: hou er rekening mee dat de API-sleutel die u heeft ontvangen voor de pre-productieomgeving, uitsluitend gebruikt kan worden binnen deze specifieke pre-productieomgeving.
- Als u een probleem heeft met de toepassing van de API, let dan goed op de specifieke kenmerken van deze pagina's:
- Payment V3 API: https://docs.payconiq.be/apis/merchant-payment.openapi.
- Payment Refund Service API: https://docs.payconiq.be/apis/refund-public.openapi (optioneel - alleen als deze voor u van toepassing is).
- Merchant Reconciliation API: https://docs.payconiq.be/apis/merchant-reconciliation.openapi (optioneel - alleen als deze voor u van toepassing is).
- Netwerk: zorg ervoor dat deze URL's correct op de whitelist staan:
- https://merchant.api.bancontact.net/v3/payments
- https://payconiq.com/pay/2.
- https://qrcodegenerator.api.bancontact.net/qrcode (optioneel - alleen als deze voor u van toepassing is).
Let op: als u ook de IP-adressen aan de whitelist moet toevoegen, neem dan contact op met devsupport@payconiq.be.
- Als u de callback-URL instelt, zorg er dan voor dat u de specifieke documentatie richtlijnen op het ontwikkelaarsportaal gebruikt: https://docs.payconiq.be/guides/general/callback052025#one-way-tls-encryption-support.
Zorg ervoor dat het formaat van de handtekening, headers en velden correct wordt toegepast volgens de bovengenoemde richtlijnen.
Het ontwikkelaarsportaal https://docs.payconiq.be is uw belangrijkste bron van informatie. Als u op basis van het bovenstaande geen oplossing kunt vinden, aarzel dan niet om contact op te nemen met devsupport@payconiq.be en de volgende informatie alvast te delen:
- Merchant ID
- Exacte timestamps van de calls
- IP-adres dat wordt gebruikt
- API call body
